Drewno ozdobą Twojego domu

Firma Dubajfor zajmuje się budownictwem drewnianym. Wykonuje tarasy, elewacje oraz pergole korzystając z profilowanego drewna najwyższej jakości, które kupuje od producenta oferującego bogatą paletę rodzajów tego naturalnego materiału. Dubajfor posiada duże doświadczenie w wykonywaniu elementów wykończeniowych, dlatego najlepiej zna się na dekorowaniu domu za jego pomocą.

drewniane wykończenia domu

Drewno w architekturze

Dlaczego akurat drewno? Można pomyśleć, że to tworzywo niemodne i przestarzałe, z którego budowano domy setki lat temu, gdy nie umiano wykorzystywać innego surowca. Takie podejście nie docenia potencjału, jaki w nim drzemie. Posiada przecież wiele zalet, których są jednak świadomi architekci i dlatego coraz częściej wykorzystują oni drewno w budownictwie.

Głównym atutem drewna jest jego trwałość. Właściwie wykonane elementy mogą być stabilną konstrukcją, dlatego często wykorzystuje się je nie tylko w wykończeniu domu, ale i w budowie. Odpowiednio zakonserwowane drewno służy przez wiele lat jako bardzo dobra ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, ponieważ doskonale zatrzymuje ciepło i wytłumia hałas.

drewniane wykończenia dommu

W zgodzie z naturą

Drewniane elementy domu służą także ochronie środowiska, gdyż wykonuje się je z naturalnego materiału. Przy ich montażu nie wykorzystuje się tak dużo szkodliwych substancji jak przy używaniu zapraw, klejów i betonu, które zanieczyszczają ekosystem, co jest szczególnie ważne w nowoczesnym budownictwie.

Najważniejszą jednak zaletą drewnianych elementów w wykończeniu domu jest ich niepowtarzalny charakter. Niezależnie od tego, czy stawiamy na tradycyjny wygląd, czy na nowoczesny wizerunek drewno sprawdzi się w każdym przypadku. Wszystko dzięki temu, że możemy wybierać spośród nieograniczonej liczby jego rodzajów. Jasny świerk skandynawski doda naturalności każdej podbitce, a nieco ciemniejszy modrzew syberyjski idealnie sprawdzi się przy budowie balkonu. Dzięki odpowiednio dobranym kolorowi, fakturze i cechom charakterystycznym dla drewna takie jak widoczność sęków paneli tarasu lub elewacji dom będzie wyglądać bardzo oryginalnie i zwróci uwagę każdego estety.

Dobrze dobrane drewno jest prawdziwą ozdobą Twojego domu.

drewniane wykończenia dommu

Budowa z drewna - Dubajfor

Wie o tym doskonale firma Dubajfor, dlatego korzysta z najwyższej jakości drewna, aby zadowolić każdego Klienta. Wykonane przez nią elewacje drewniane doskonale świadczą o tym, że naturalne elementy są stylowym dodatkiem każdego nowoczesnego budynku. Nie dziwi więc, iż wykonała niejeden balkon i taras w samym centrum Krakowa. W pracy stawia na jakość i solidne wykonanie, dlatego korzysta z profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu każdy panel jest starannie wykończony, a całość konstrukcji pięknie się prezentuje.